ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsze takie osiedle w kraju. Panele PV i stacje ładowania elektryków
11.08.2017r. 12:28

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nad położonym w woj. lubuskim Jeziorem Sławskim powstanie osiedle, które będzie zasilane energią z zamontowanych na dachach domów instalacji fotowoltaicznych, z których część energii będzie gromadzona w domowych magazynach energii. Przy każdym z domów stanie stacja ładowania samochodu elektrycznego.
W skład osiedla, które powstanie nad Jeziorem Sławskim, wejdą 23 domy jednorodzinne, 30 domów dwulokalowych, a także 38 mieszkań i kilka lokali usługowych. Na wszystkich obiektach zostaną zainstalowane systemy fotowoltaiczne.

Inwestor doprowadził już do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i posiada projekt osiedla.

Zamontowane na dachach domów moduły fotowoltaiczne będą produkować energię elektryczną nie tylko na potrzeby urządzeń elektrycznych i stacji ładowania EV, ale również zapewnią energię do zastosowanych w domach systemów ogrzewania podczerwienią, co - jak podkreśla inwestor - będzie skutkować czystym powietrzem i brakiem smogu.

- Chcemy, aby energii, która będzie pochodziła ze słońca, wystarczyło na wszystkie sprzęty elektryczne i na doładowanie samochodów elektrycznych. To osiedle przyszłości, które za dekadę będzie osiedlem standardowym - zapewnia Sławomir Czech, przedstawiciel dewelopera - spółki Szanowany Dom.

Według inwestora, zastosowanie alternatywnych sposobów wykorzystania energii produkowanej z fotowoltaiki, w połączeniu z aktualnymi warunkami rozliczeń nadwyżek energii wprowadzanej do sieci latem i możliwości odbioru jej w sezonie zimowym w ramach systemu opustów, ma sprawić, że koszty ogrzewania będą bliskie zera.
Łączna moc dachowych instalacji fotowoltaicznych ma sięgnąć aż 1 MW. Deweloper zapewnia, że skala inwestycji umożliwia pozyskanie komponentów instalacji w dużo atrakcyjniejszych cenach. Stąd ich wykorzystanie nie powinno przełożyć się na wyższe ceny oferowanych domów.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup domu, uzyskają możliwość zakupu auta hybrydowego na preferencyjnych warunkach. Ponadto w pierwszym roku będą mogli korzystać bezpłatnie z hybrydowej Toyoty Yaris.

Szanowany Dom przy współpracy z firmą T&T Proenergy uruchomił już zresztą w centrum Sławy, sfinansowaną ze środków własnych, stację ładowania samochodów elektrycznych, złożoną z dwóch ładowarek każda o mocy 22 kW, która będzie udostępniana bezpłatnie mieszkańcom jak i odwiedzającym Sławę turystom.

Za realizację osiedla odpowiada spółka Szanowany Dom. Inwestorem strategicznym jest wrocławska firma Tempo S.A.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: 9999elektryk 12.08.2017r. 21:09
niezła baja
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 15.08.2017r. 23:03
A kto za to zapłaci?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: amo 27.10.2017r. 14:23
A co węglem, dlaczego nie węgiel? Przecież kupując PV bogacimy kapitalistyczną Europę.
:-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE