ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lidl we współpracy z E.ON zaoferuje klientom energię z OZE
27.06.2017r. 14:12

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Lidl coraz mocniej wchodzi do branży energetycznej. Teraz we współpracy z niemieckim koncernem energetycznym E.ON zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych posiadających certyfikat TÜV.
Lidl montuje na dachach swoich sklepów instalacje fotowoltaiczne, z których energia częściowo zaspokoi energochłonną infrastrukturę sklepów niemieckiej sieci, a w niektórych miejscach posłuży również do ładowania samochodów elektrycznych, za pomocą stacji, które Lidl buduje na przysklepowych parkingach.

Teraz wywodząca się z Niemiec sieć sklepów zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, którą dostarczy niemiecki koncern energetyczny E.ON.

Oferta "Lidl Strom" będzie dostępna w niemieckich sklepach Lidl od 3 lipca br., a klienci oprócz gwarancji zakupu wyłącznie zielonej energii dostaną gwarancję stałej ceny do 31 stycznia 2019 r.

Cena zielonej energii oferowana w ramach oferty "Lidl Storm" ma być niższa od cen oferowanych przez lokalnych dostawców.
Wraz z przejściem na ofertę "Lidl Storm" Lidl zaoferuje swoim klientom vuochery na zakupy w swoich sklepach.

Lidl stawia czyste technologie również w Polsce. W pierwszych sklepach Lidla w naszym kraju klienci będą mieć możliwość bezpłatnego i szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Pierwsza z ładowarek zainstalowana została w Poznaniu, w 600. sklepie Lidla w Polsce, a trzy kolejne powstaną w sklepach w Warszawie - na ulicach Modlińskiej i Puławskiej, a także w Centrum Dystrybucyjnym w Gródkowie w województwie śląskim.

Dodatkowo poznański sklep Lidla będzie zasilany energią z instalacji fotowoltaicznej i ogrzewany geotermią wspieraną rekuperacją.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE