ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eurelectric: elektryfikacja kluczem do dekarbonizacji
26.06.2017r. 12:37

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Eurelectric, instytucja reprezentująca europejskie koncerny energetyczne, a także organizacje zrzeszające firmy z sektorów OZE i elektromobilności wezwały do położenia nacisku na elektryfikację, która ma być według nich kluczem do przejścia na niskoemisyjną gospodarkę.
Eurelectric potwierdza akceptację polityki, której celem jest dekarbonizacji energetyki i całej unijnej gospodarki, upatrując w tym szansy na rozwój elektroenergetyki jako narzędzia do zmniejszania emisyjności.

Organizacja reprezentująca europejski sektor elektroenergetyczny utworzyła tzw. Electrification Alliance, czyli inicjatywę mająca działać na rzecz elektryfikacji gospodarki w celu zmniejszania emisyjności.

Electrification Alliance postuluje m.in. usunięcie barrer w elektryfikacji, rozwijanie "bardzo potrzebnej i powszechnej" infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych oraz wdrożenie inteligentnych technologii w ciepłownictwie i chłodnictwie.
- Wykorzystanie baterii samochodów elektrycznych jako elastycznego źródła popytu i zdecentralizowanego magazynowania energii pozwoli na zwiększenie udziału OZE i poprawi niezawodność dostaw energii - czytamy w deklaracji Electrification Alliance.

W inicjatywę Electrification Alliance włączyły się również organizacje reprezentujące europejski sektor pomp ciepła (EPHA), wiatrowy (WindEurope) oraz fotowoltaiczny (SolarPower Europe).

- Obecnie OZE zaspokajają za 29 proc. popytu na energię elektryczną w Unii Europejskiej. Jednak elektryczność to tylko 22 proc. popytu na energię w UE. Reszta to ciepło, chłodzenie i transport - i w tych obszarach robimy dużo mniej włączając do nich OZE. Elektryfikacja tych sektorów jest kluczowa dla dekarbonizacji unijnej gospodarki, a przynosi ona również inne korzyści. Sprawia, że ciepłownictwo i transport stają się bardziej efektywne, a także zwiększa elastyczność systemu i opcje magazynowania - komentuje Giles Dickson, szef WindEurope.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE