ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia fotowoltaiczna zasili obóz dla uchodźców w Jordanii
19.05.2017r. 06:00

Jak poinformował BiznesAlert.pl, nowa elektrownia fotowoltaiczna powstała w Jordanii w Azraq. Jest to pierwsza tego typu inwestycja, która ma zasilić pustynne obozowisko, w którym przebywają syryjscy uchodźcy.
Panele słoneczne o łącznej mocy 2 MW od środy 17 maja zapewnią energię przebywającym w obozie 20.000 uchodźców z Syrii. Sieć jest przygotowana w taki sposób żeby wystarczyła dla 36.000 mieszkańców, których UNHCR spodziewa się w obozie w przyszłym roku.

Koszt wybudowania elektrowni wyniósł 9.6 mln dolarów. Całość została sfinansowania przez Fundację IKEA w ramach programu "Jaśniejsze życie dla uchodźców". Cała inwestycja pozwoli zaoszczędzić około 1.5 min dolarów rocznie i spowoduje ograniczenie emisji CO2 o 2.370 t.
Elektryfikacja obozu ma podnieść jakość funkcjonowania w nim uchodźców, ułatwić zachowanie higieny i wspomóc pracę wolontariuszy. Możliwe będzie przechowywanie żywności przez mieszkańców obozu w lodówkach a co za tym idzie ograniczenie produkcji odpadków - czytamy w BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE