ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Semicon ad

PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
MATERIAŁY PROBLEMOWE
28.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Każdy z nas słyszał już termin "transformacja energetyczna" oraz "zielony ład". Wielu ma świadomość konieczności dbania o czyste powietrze i otaczające nas środowisko naturalne. Całkiem sporo również wie to, na czym polega przejście z czarnego węgla do zielonej energetyki. Ale kto tak naprawdę chciałby sprawdzić jak proste może być korzystanie z odnawialnych źródeł energii w domu?
27.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Stawka VAT dla instalacji fotowoltaicznej. Firma jest podwykonawcą. Wykonuje usługę montażu instalacji fotowoltaicznej na rzecz innego przedsiębiorcy na domu jednorodzinnym o powierzchni do 300 m2. Czy w takim przypadku można zastosować stawkę VAT 8%? Czy należy zastosować stawkę 23%?
27.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rynek fotowoltaiki w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Według Instytutu Energii Odnawialnej jesteśmy na piątym miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy instalacji fotowoltaicznej. Polacy coraz mocniej dostrzegają korzyści pozyskiwania energii ze słońca. Duży wpływ na rozwój tego sektora mają również korzyści podatkowe oferowane przez państwo. Nie jest jednak tak, że fotowoltaika jest darmowa. Zdecydowaną większość kosztów związanych z założenia instalacji musimy pokryć samodzielnie. Jeśli nie mamy wystarczających środków finansowych, możemy wesprzeć się zewnętrznym kredytem.
26.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Programy takie jak Fit for 55 mogą znacząco się przyczynić do wzrostu kosztów życia, a mechanizm kompensacyjny będzie bardzo słaby.
23.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Naukowcy z australijskiego ARC Center of Excellence in Exciton Science (ARC) odkryli nową metodę, dzięki której wykorzystują energię słoneczną do wykrywania szkodliwych zanieczyszczeń w otaczającej nas atmosferze. Jesteśmy na dobrej drodze do odkrycia lepszych i wydajniejszych metod śledzenia zanieczyszczeń powietrza.
22.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Coraz więcej z nas rozumie, że po prostu opłaca się zainwestować w fotowoltaikę i mieć własny prąd. To nie tylko tańsze, ale przede wszystkim właściwy kierunek, nakreślony przez Unię Europejską, która w pakiecie dyrektyw "Fit for 55" zapowiada prawdziwą energetyczną rewolucję. Czy przeciętny Kowalski, albo lokalny przedsiębiorca w Polsce może już całkowicie korzystać z "zielonej energii"?
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zniesienie sytemu opustów pozwalających prosumentom magazynowanie energii na preferencyjnych, a następnie zmniejszenie budżetu, który jest już na wyczerpaniu oraz kwoty dofinansowania w ramach programy Mój Prąd 3.0. Eksperci odpowiadają, jakie zmiany jeszcze czekają polski rynek fotowoltaiki.
20.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kim jest prosument? Na czym polega bilansowanie z siecią? Do tego jeszcze koszty magazynowania, kilowatogodziny i moc instalacji. Odszyfrujmy kilka prawniczych formuł, by nie pogubić się na początku przygody z fotowoltaiką.
20.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Czy inwestować w fotowoltaikę w polskiej strefie klimatycznej? Czy instalacja fotowoltaiczna działa w pochmurne dni i jak funkcjonuje zimą?
20.07.2021r. 08:00

Politechnika Białostocka
Naukowcy z Wydziału Elektrycznego przeprowadzili badania dotyczące wytrzymałości udarowej paneli fotowoltaicznych w Laboratorium Techniki Wysokich Napięć PB. Fotowoltaika cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, ale czy wiemy o niej wszystko? Ostatnio w internecie krąży coraz więcej zdjęć płonących paneli PV. Pojawiają się więc pytania użytkowników, czy to alternatywne źródło energii jest bezpieczne.

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE