ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
MATERIAŁY PROBLEMOWE
09.05.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tauron przygotował specjalny poradnik dla wszystkich, którzy zastanowią się nad instalacją paneli fotowoltaicznych. Coraz więcej Polaków decyduje się na taki krok. W biegłym roku spółka przyłączyła do sieci 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych.
06.05.2021r. 15:51

dr inż. Marcin Parchomiuk
Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Badań i Rozwoju
Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki
Głównym problemem odnawialnych źródeł energii (OZE - Renewable Energy Storage) jest nadprodukcja lub niedobór energii podczas zmiennych warunków wywołanych zjawiskami atmosferycznymi, cyklem dobowym oraz porami roku. Rozwój nowoczesnych magazynów energii, mogących przechowywać nadwyżki i, w razie potrzeby, oddających ją do sieci jest niezbędny, aby można było zwiększyć udział OZE w produkcji energii elektrycznej i dostosować jego skalę do aktualnych potrzeb gospodarki.
05.05.2021r. 20:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rosnąca świadomość ekologiczna oraz coraz wyższe ceny energii elektrycznej sprawiają, że więcej osób składnia się ku fotowoltaice. Nic dziwnego, oszczędność na rachunkach za prąd rzędu 90 proc. to kusząca perspektywa.
04.05.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unikatowe miejsce spokoju, przepięknej roślinności i krajobrazów na Pogórzu Izerskim koło Giebułtowa zostanie zniszczone - alarmują mieszkańcy, sprzeciwiający się budowie dużej farmy fotowoltaicznej. Protestują od czterech miesięcy i mają nadzieję, że ich głos zostanie wysłuchany i okażą się skuteczni. Na razie sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze.
30.04.2021r. 16:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W skali globalnej zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż energii konwencjonalnej - wynika z raportu Banku Pekao na temat perspektyw sektora OZE w Polsce na tle trendów globalnych i regionalnych. Zdaniem analityków wszystko wskazuje na nieuchronne przyspieszenie "zielonej rewolucji".
29.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dzięki temu, że wiele firm i urzędów przenosi się do sieci, konsumenci i petenci nie muszą podróżować do ich siedzib, co prowadzi do niższej emisji spalin do atmosfery. Czy i w jaki sposób cyfryzacja wiąże się z ochroną środowiska? Na to i inne pytania próbowali odpowiedzieć eksperci podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021.
28.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Saildrony służą do pomiarów warunków atmosferycznych oraz obserwacji oceanów. Mogą działać na tysiącach km kw. powierzchni, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego.
28.04.2021r. 18:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fotowoltaika polega na przetwarzaniu światła słonecznego na prąd za pomocą materiałów półprzewodnikowych. Odbywa się to przy wykorzystaniu efektu fotowoltaicznego. Dzięki temu zjawisku fizyczno-chemicznemu powstały panele fotowoltaiczne. Przyjrzyjmy się zatem jak rozwijała się fotowoltaika na przestrzeni lat.
24.04.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Fotowoltaika wciąż zyskuje na popularności. Coraz więcej osób ceni ekologiczne rozwiązania i chce je stosować w swoim domu. Mając na dachu panele PV, można również naprawdę sporo zaoszczędzić. Dodatkową zachętą do tego, by zainwestować w fotowoltaikę, są też m.in. programy oferujące dofinansowanie ekologicznych inwestycji.
23.04.2021r. 14:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
1 lipca ma wystartować kolejna odsłona programu "Mój prąd" - dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Poznaliśmy kolejne założenia: jeśli ktoś dokupi magazyn energii albo stację ładowania aut, zyska większe wsparcie.

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE