ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

REKLAMA

POMPY CIEPŁA
MATERIAŁY PROBLEMOWE

CSE "Światowid" w Elblągu inwestuje w zieloną energię
08.06.2021r. 16:00

Na dachu budynku Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna. Inwestycja ma pokryć dzienne zapotrzebowanie placówki na prąd.
- Montaż paneli fotowoltaicznych jest naszym kolejnym krokiem w stronę troski i ochrony środowiska naturalnego, ale i szukania oszczędności w funkcjonowaniu placówki - powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. - Realizacja projektu "Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu" pozwoliła nam zamontować 84 panele fotowoltaiczne o mocy 25 kW na dachu budynku gdzie występuje największe nasłonecznienie - dodał Antoni Czyżyk.

Panele fotowoltaiczne energię elektryczną zaczęły produkować w poniedziałek (7 czerwca) wtedy też stały się w pełni funkcjonalne. Urządzenia zostały podłączone do centrali i wszystkich systemów instytucji. CSE "Światowid" w Elblągu zgłosił także do Energa-Operator SA fakt produkcji własnego prądu.

(1512x950)

- Prąd ten będzie do wykorzystania w całym budynku "Światowida" i będzie pierwszym źródłem prądu dla wszystkich systemów i urządzeń. Nie można jednak liczyć, że panele zastąpią nam prąd z sieci energetycznej - tłumaczy Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. W naszej placówce mieszczą się trzy sale kinowe, ilość i częstotliwość seansów przekracza możliwości wytwórcze paneli.

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu jest pierwszą instytucją kultury w mieście, która w ramach realizacji projektu "postawiła" na OZE. Inwestycja została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Projekt pn. "Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu jest finansowany z Funduszy Europejskich ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

źródło: swiatowid.elblag.pl

Zostań nieco dłużej na CIRE - polecamy ciekawe analizy
 • Analiza - Sprawa kopalni Turów blamażem Trybunału Sprawiedliwości UE?
 • Analiza - niedobory litu i kobaltu w elektromobilności
 • Analiza - wodór i przyszłość energetyki

 • www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl , komunikat prasowy - materiał PR

  KOMENTARZE ( 1 )


  Autor: Mariusz z Gorzowa 09.06.2021r. 08:01
  I bardzo dobrze!
  ODPOWIEDZ
  Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  FOTOWOLTAIKA

  POMPY CIEPŁA  cire
  ©2002-2021
  Agencja Rynku Energii S.A.
  mobilne cire
  IT BCE