ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Fotowoltaika w sadach i ogrodach. Jak to wygląda w praktyce?
08.04.2021r. 16:30

Niemiecka firma z dziedziny instalacji fotowoltaicznych bada efekty połączenia fotowoltaiki i upraw owoców. Może ona pomóc w staraniach o dobrą jakość.
BayWa, niemiecki deweloper w sektorze energetyki słonecznej, w 2020 r. wybudował instalację o mocy 1,2 MW, składającą się z 4,5 tys. paneli fotowoltaicznych, na polu uprawnym z posadzonymi sadzonkami czerwonej porzeczki. Fotowoltaika produkuje nie tylko energię elektryczną, ale także chroni sadzonki roślin przed intensywnym słońcem, wysoką temperaturą oraz intensywnymi opadami deszczu. Instalacja jest zlokalizowana na terenach uprawnych sadownika Rini Kustersa w Wadenoijen w Holandii.

Kolejnym pilotażowym projektem Baywa był system fotowoltaiczny (2,67 MW) chroniący maliny przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi w Babberich, również w Holandii. Park słoneczny AgriPV który został zbudowany we współpracy z holenderską spółką GroenLeven, składa się z 10 250 modułów słonecznych zainstalowanych na 3,2-hektarowym polu malinowym. Moduły wytwarzają wystarczającą ilość energii, aby zaopatrzyć około 1250 gospodarstw domowych w "zieloną" energię elektryczną, podczas gdy pod nimi rosną maliny, dzięki czemu ziemia jest podwójnie użytkowana. Na potrzeby projektu BayWa r.e. opracował innowacyjny półprzezroczysty typ modułu słonecznego, który przepuszcza wystarczającą ilość światła dla upraw malin, jednocześnie chroniąc je przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w tym gradem, ulewnym deszczem i słońcem.

Źródło: sadyogrody.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej
www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE