ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Agencja Rynku Energii SA

FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁA
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Nowa edycja przewodnika kancelarii Dentons "Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie"
25.03.2021r. 17:54

Kancelaria Dentons przygotowała kolejną edycję międzynarodowego przewodnika pt.: "Investing in renewable energy projects in Europe" ("Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie"), w której przedstawia najważniejsze zmiany regulacyjne oraz podsumowuje perspektywy rozwoju projektów z obszaru energetyki odnawialnej (OZE) w 21 jurysdykcjach europejskich oraz Azji Środkowej.
W czasie wychodzenia z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19, władze unijne oraz rządy poszczególnych państw członkowskich będą dążyć do osiągnięcia nowych, ambitniejszych celów w zakresie polityki klimatycznej, a także odbudowy gospodarki bardziej przyjaznej dla środowiska. Mając na uwadze te trendy, przedstawiamy nasz coroczny przegląd prawnych, politycznych i gospodarczych inicjatyw w europejskim sektorze energii odnawialne.

W tegorocznej edycji przewodnika prezentujemy dogłębną analizę tendencji widocznych w Unii Europejskiej i w innych regionach, wraz ze szczegółowymi opracowaniami dotyczącymi sytuacji na poziomie krajowym, uwzględniającymi takie czynniki, jak pandemia COVID-19, brexit, czy też wzrost znaczenia wodoru w tworzeniu przyszłej polityki OZE.

Większość krajów członkowskich przyjęła już własne strategie w zakresie energetyki i ochrony klimatu, które mają pomóc w osiągnięciu do 2030 r. wyznaczonych przez UE celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Realizacja tych planów wymaga wiele pracy, szczególnie z uwagi na fakt, że wiele państw zakłada przyjęcie bardziej rygorystycznych celów w drodze do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

Zachęcamy do pobrania przewodnika na rok 2021:

https://www.dentons.com/pl/insights/guides-reports-and-whitepapers/2021/february/4/investing-in-renewable-energy-projects-in-europe-2021

Dentons opracował przewodnik we współpracy z BloombergNEF, wiodącą organizacją badawczą, będącą dostawcą podstawowych analiz rynkowych z zakresu czystej energii, zaawansowanych rozwiązań dla transportu, branży cyfrowej, innowacyjnych materiałów i obrotu towarowego.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


FOTOWOLTAIKA

POMPY CIEPŁAcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE