ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Analiza potencjału wytwórczego farmy wiatrowej
05.09.2019r. 05:25

Janusz Kotowicz, Bartosz Kwiatek ("Rynek Energii" - 4/2019)
Niniejszy artykuł dotyczy oceny potencjału wytwórczego farmy wiatrowej o mocy zainstalowanej 90 MW. Przeprowadzona została analiza rocznego cyklu pracy farmy, obejmująca określenie rocznej produkcji energii, średniorocznej wartości mocy. Zaprezentowane zostały również wyniki dotyczące mocy średniej uzyskiwanej w poszczególnych godzinach doby oraz miesiącach roku, które obrazują zmienność generacji mocy w cyklu dobowym oraz rocznym.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: lol 05.09.2019r. 08:09
brak typu urządzeń i mocy jednostkowej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 05.09.2019r. 10:48
Streszczając 18 stron powiem, że pole pod wykresem uporządkowanym wynosi 23,2 % i zalecam autorom, żeby tą cyfrę właśnie tam zamieszczali. Bo tu zdaje się dla większego dramatyzmu podano wynik na końcu tego wodolejstwa, w trakcie którego nie podano żadnych danych o badanym obiekcie oprócz mocy. Na podstawie tego 23,2 % zgaduję, że jest to farma lądowa, bo morska dałaby 46 %. Jednak brawa za użycie wykresu uporządkowanego w ogóle i za zauważenie, że nadwyżki wiatru do zmagazynowania praktycznie nie istnieją. Gdy już zostanie wynaleziona metoda elektrolizy bezzstratnej, to przez 365 h/a będzie ją można z powodzeniem wykorzystywać, i jak tu nie być zgryźliwym.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE