ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Odnawialne źródła energii, część druga - wybrane ograniczenia w integracji dużej ilości źródeł OZE w systemie
19.03.2019r. 06:02

Adam Klepacki, Węglokoks Energia
"Przedstawiona analiza pokazuje konkretne wyliczenia związane z określonym udziałem źródeł OZE w całkowitej produkcji energii elektrycznej w systemie. Wyniki analizy jednoznacznie pokazują, że wysokie udziały produkcji energii elektrycznej ze źródeł OZE (>60%) wymagają jeszcze ogromnego postępu technologicznego. Postęp ten dotyczy nie tylko obniżenia kosztów i poprawy efektywności rozwiązań znanych (istniejących), ale również rozwoju wielu nowych, które połączone być może pozwolą na osiągnięcie wyższych udziałów produkcji energii z OZE."
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: pesel 20.03.2019r. 05:06
Grunt to wyimaginować problem i go roztrząsać. !00% z OZE, gdzie,kiedy, po co. Analogicznie można rozpatrywać problem sieci, że nagle wszyscy włącza wszystko co mają.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryz do pesel 20.03.2019r. 10:15
To nie autor wymyślił 100 % OZE, to wymyślili propagandziści OZE. Autor pokazuje tylko, że jest to pomysł szarlatański, chyba, że uwzględnimy wartość opałową baterii litowo jonowych, i będziemy nimi palić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 20.03.2019r. 15:34
To nie jest usprawiedliwienie. Chodzi o to, że jakiemuś propagandziście się coś uwidziało a Autor skrzętnie to podchwycił jako temat do tak szerokiego uzasadniania. Rozumiem 2-3 strony ale 21? Nie było szkoda czasu na pisanie uzasadnienia do takiego wymysłu? Przecież takie opracowanie, z rysunkami to nie jest jeden wieczór pracy. Myślę, że przynajmniej tydzień i to w czasie prywatnym bo nie sądzę aby Autor robił to w pracy.
Firma Autora rozwija kogenerację a Autor pisze, że to nie jest zdrowe współistnienie OZE i kogeneracja. Może to było motywacją napisania artykułu.
Od siebie dodam, że proste spalenie gazu do ogrzewania to marnotrawstwo jeżeli w procesie kogeneracji można w systemie rozproszonym wyprodukować prąd do użytku bez strat przesyłowych. Jest uznane, że straty takie w systemie elektrowni scentralizowanych wynoszą 12%.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr 20.03.2019r. 11:54
Nie zobaczyłem ani jednego algorytmu (wzoru matematyczneg) i nie wiadomo jak uzyskano wyniki choć sam temat interesujący.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE