ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Nowatorska produkcja metanu w blokach parowych z wychwytem dwutlenku węgla
08.01.2019r. 05:03

Tomasz Kowalczyk, Paweł Ziółkowski, Janusz Badur - Instytut Maszyn Przepływowych im. R. Szewalskiego PAN, Gdańsk, Zakład Konwersji Energii ("Energetyka" - listopad 2018)
Jak wykazała przeprowadzona analiza, produkcja wodoru jak i metanu może być sposobem na poprawę elastyczności pracy i podnoszenie sprawności obecnych elektrowni cieplnych. Dzięki urządzeniom SOEC pracującym cyklicznie jako elektrolizery i ogniwa paliwowe możliwe jest obniżenie mocy netto bloku parowego klasy 390 MW o ponad 200 MW, przy jednoczesnym zachowaniu stałej sprawności energetycznej obiektu i znamionowej mocy kotła.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 08.01.2019r. 11:33
Dobrze, że autorzy napisali, że miałby to być sposób na produkcję paliwa dla samochodów. Bo jako sposób na magazyn energii elektrycznej jest to znakomity sposób na marnowanie zielonej energii w procesie magazynowania, jak to z całym pomysłem na magazynowanie zielonej energii. Zielona energia skierowana do sieci wypiera z niej węgiel. Zielona energia skierowana do magazynu zostaje stracona w procesie magazynowym i bardziej z 200 MW odzyskamy te 120, niźli te 170 MW. Dopóki więc w sieci będą bloki na paliwa kopalne - magazyny el.en są bez sensu. Co nie deprecjonuje oczywiście pomysłu autorów, albowiem w działalności eko religijnej nie obowiązuje logika, więc każdy projekt może być dobry.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE