ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wybrane zagadnienia optymalizacyjne w klastach energii
23.07.2018r. 05:00

Maciej Sołtysik, Mariusz Kozakiewicz ("Rynek Energii" - 3/2018)
Nowelizacja ustawy o Odnawialnych źródłach energii z 2016 r. stworzyła podwaliny budowy, a w dalszej perspektywie rozwoju energetyki w wymiarze lokalnym i regionalnym w ramach tzw. klastrów energii. Zapisy ustawy dookreśliły jednak wyłącznie ogólne ramy tworzenia klastrów, pozostawiając dużą swobodę działań i nie precyzując szczegółów wsparcia dla tego rodzaju budowy energetyki obywatelskiej. Inicjatywy klastrowe napotykają zatem na szereg wyzwań m.in. natury prawnej, regulacyjnej oraz rynkowej, a w tym aspektów optymalizacyjnych. W artykule przedstawiona została przykła-dowa wieloscenariuszowa analiza optymalizacji doboru uczestników klastra analizowana przez pryzmat kilku kryteriów brzegowych.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE