ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Analiza energetyczna i ekonomiczna współpracy instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła
09.01.2018r. 05:17

Bartosz Chwieduk ("Rynek Energii" - 10/2017)
W artykule zaprezentowano wyniki obliczeń dotyczących współpracy instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła. Rozważania dotyczą mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy nominalnej 2,7 kWp dedykowanej dla wybranego budynku jednorodzinnego. Na podstawie rachunków za energię elektryczną wyznaczono zapotrzebowanie na energię do ogrzewania.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 4 )


Autor: zgryźliwy 09.01.2018r. 16:06
Jak sami autorzy pokazali, instalacja PV "daje" latem, a prąd do pompy ciepła jest potrzebny zimą. Już z pozycji zdrowego rozsądku widać, że te źródła są całkowicie nieskoordynowane i ich łączenie jest mocno naciągane. Jest to także b.marny biznes dla KSEE, bo ten musi moce na miesiące zimowe utrzymywać. System el.en. trzeba bilansować w czasie rzeczywistym i propagowanie poglądów, że jesteśmy zero emisyjni, bo zimą odbieramy z sieci energię zmagazynowaną latem to bredzenie ( nie w tym artykule oczywiście ). Brak podstaw, by z pozycji polskiego podatnika do czegoś takiego dopłacać. Takie fanaberie tylko za prywatne pieniądze. To się nawet dobowo nie bilansuje, bo zawsze mocniej trzeba grzać wtedy, gdy słońca już nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marek P 10.01.2018r. 07:24
Analiza nie pozbawiona błędów a gdzie są akumulatory przecież największe zapotrzebowanie na ciepło jest wówczas kiedy są najniższe temperatury a to jest w okresie nocnym. Brak jest przebiegu średnich temperatur w ciągu dnia w rozpatrywanym okresie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: MF 12.01.2018r. 08:09
Kolejna ciekawa analiza, jakich wiele. Założenia można przyjmować najróżniejsze. Natomiast widzę w tym artykule jeden bardzo poważny błąd, a mianowicie przyjęcie bardzo wysokiej ceny zestawu. Tego typu systemy można kupić za 60% podanej w artykule ceny i jest to koszt całkowity (bez dofinansowania).
We wnioskach bardzo cenna uwaga o efektywności ekonomicznej, a mianowicie zużycie energii bezpośrednio na potrzeby własne (tutaj pompa ciepła) jest najbardziej opłacalne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Krys2 22.01.2018r. 09:35
Wszystko pięknie tylko to wszystko jest jeszcze za drogie. Nadal takie instalacje budują fani stawiający ekonomię na dalszych pozycjach. Koszty na poziomie 6o% wykazanych to też pobożne życzenie albo przypadek szczególny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE